menu back Ana sayfa İndirimli ürünler Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi

Bu bölümde aradığınız soru ve cevabı bulamadıysanız, sorunuzu site yöneticisine iletmek için tıklayınız.
1-2 İleri


Soru : Siteye üyelik ücretlimidir?
Cevap : 

Sitemize üyelik kesinlikle ücretsizdir. Ayrıca bir ürün satın almasanız da sitemize üye olabilir ve size gelen periyodik bültenler vasıtası ile sitemizin fırsatları ve kampanylarından haberdar olabilirsiniz.


 Soru : Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?
Cevap : 

Tabi Kapıda ödeme seçeneğimiz mevcuttur. Kargo bedeli dışında "Teslimatta Ödeme" seçeneği ile ürün almak isteyen müşterilerimiz toplam tutar üzerine 9TL kapıda ödeme bedeli ödeyerek ürünlerini alabilirler. Kapıda ödeme iki şekilde yapılmaktadır:

   - Kredi kartıyla tek çekim ödeme

   - 1000TL'ye kadar nakit ödeme


 Soru : Faturam elime nasıl ulaşacak?
Cevap : 

Faturalarınız, siparişlerinizle birlikte teslim edilmektedir.


 Soru : Ürünlerin Garantisi Var mı?
Cevap : 

Satılan her ürün en az 2 yıl üretici veya distribütör firma garantisi altındadır. Ürününüze ait garanti belgesi siparişiniz ile birlikte gönderilmektedir.


 Soru : Ürünlerinizin tamamı stoklarınızda mı?
Cevap : 

Sitemizde satışa sunduğumuz ürünlerin sadece bir kısmı stoklarımızda bulunmaktadır. Pek çok alışveriş sitesinde olduğu gibi ürünlerinizi siparişinizin ardından tedarikçi firmalarımızdan temin etmekteyiz. Tedarikçilerimizin stok bilgileri web sitemizde düzenli olarak güncellenmektedir. Güncel stok bilgileri ile ilgili sorularınızı müşteri temsilcimize iletebilirsiniz.


 Soru : Siparişimin gelmesini nasıl hızlandırabilirim?
Cevap : 

Vereceğiniz siparişlerin ortalama teslim süresi 3 iş günüdür. Siparişinizin tesliminin gecikmesinde birkaç neden olabilir. Bunlardan ilki tedarikçide ürünün stokunun olmamasıdır. Bunun için sipariş vermeden müşteri temsilcimizden güncel stok bilgisi alabilirsiniz. Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişler için bankanız tarafından ödeme onayı alınmaktadır. Bazı durumlarda bankanız sizden, sipariş verdiğinize dair teyit almak ister. Bunun için bankada bulunan iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat edin. Siparişlerin teslimatında yaşanan en önemli sorunlardan birisi, sipariş oluştururken yanlış ya da eksik adres bilgisi verilmesidir. Lütfen adres bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak tanımlayın. Tüm bunlara dikkat etmeniz durumunda siparişiniz sizlere en hızlı sürede teslim edilecektir. Bununla birlikte 3D Secure ile alışveriş yapmanız banka onay sürecini beklememenizi sağlayacaktır.


 Soru : Yurt Dışına Ürün Teslimatınız Bulunuyormu?
Cevap : 

Şuan için yurt dışı teslimatımız bulunmamakta olup, Türkiye'nin tüm bölgelerine teslimatı bulunmaktadır.


 Soru : Siparişim darbeli-kırık geldi, ne yapmalıyım?
Cevap : 

Siparişlerinizi teslim alırken paketinizi kargo görevlisinin yanında açarak, ürününüzü kontrol ediniz. Ürününüzde darbe ya da kırık olması durumunda lütfen paketi teslim almayınız ve kargo görevlisine tutanak tutturunuz. Kargo görevlisinden paketinizi teslim aldığınızda, ürününüzün hasarsız olduğunu kabul etmiş olursunuz.

ÖNEMLİ :
Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Örneğin ; Sürat Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Sürat Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.


 Soru : Ürünümden Memnun Kalmazsam Nasıl İade Ederim? Cayma Hakkı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Cevap : 

Mesafeli satış sözleşmesi kapsamında, tüketicinin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gösterdiği adresteki 3.kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren yedi (7) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır.

sadece cep telefonu,bilgisayar,televizyon ve kişisel bakım ürünlerinde ambalajın ve kutu kontrol etiketinin açılması durumunda ürün iadesi alınmaz. 

Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde satıcıya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3.kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün bedelinin alının banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için satıcı ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.

Önemli: İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir. İade ve değişim işlemlerinde sadece Sürat Kargo ile tarafımıza gönderilen ürünler kabul edilmektedir.


 Soru : Kargo teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?
Cevap : 

Siparişinizi teslim alırken, kargo görevlisinin yanında paketinizi açıp, eksik veya hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Eksik ya da hasar olması durumunda paketi teslim almadan kargo görevlisine mutlaka tutanak tutturunuz. Aksi durumda ürünü tam ve hasarsız olarak teslim aldığınızı kabul etmiş olursunuz.

Bu gibi durumlarda kargo firmasına iadeden sonra kesinlikle fax,mail veya telefon yolu ile tarafımıza bilgi veriniz.


 Soru : Faturam, sipariş ile birlikte gelmedi?
Cevap : 

Satın almış olduğunuz ürünlerin faturası sipariş paketinizin içerisinde yer almaktadır. Paketinizi atmadan önce içerisinde faturanızın olmadığına emin olun. Faturanızın siparişiniz ile birlikte gönderilmemesi durumunda lütfen müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek fatura talebinizi iletin.


 Soru : Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim, neden üye olmalıyım?
Cevap : 

Telepanya.com'da alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca sitemize üye olarak, sadece üyelerimize özel, kampanya ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.


 Soru : İnternet üzerinden alışverişte kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?
Cevap : 

Sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları kullanılmaktadır. 128 Bit SSL ve 3D Secure servisleri ile kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi riske atmadan sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenliği

Sitemizden kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman ileri teknolojileri ve servisleri kullanmaktayız. Kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda tarayıcınızda bir anahtar işareti çıkmaktadır. Bu işaret sitemizde işlem yaptığınız hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin ve erişilemeyeceğinin garantisidir.

Sitemizde kredi kartı bilgileriniz kaydedilmez ve saklanmaz. Sitemizden yaptığınız her alışverişte kart bilgilerinizi tekrar girmenizin nedeni budur.

3D Secure
3D Secure sanal ortamda yapılan ticari işlemlerin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan kredi kartlı alışverişlerde şifreyle onaylama işlemi olarak ta bilinir. Visa kredi kartları için yapılan uygulamaya "Verified by Visa",
MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir.

3D Secure
yöntemiyle yapılan alışverişlerin tamamlanabilmesi için kart sahibinin işlem esnasında kendi özel şifresiyle işlem yapması zorunludur. Sitemizde yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızın bankasının 3D Secure sistemini desteklemesi durumunda ödemenizi 3D Secure yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

BKM Express ile Ödeme

BKM Express, kart bilgilerinizi paylaşmadan, güvenle alışveriş yapmanızı sağlayarak internet alışverişlerinizi hızlı, kolay ve keyifli hale getiren ücretsiz bir hizmettir. Kart sahibiyseniz BKM Express'e kaydolabilir, Bankanızın sağladığı taksit ve ödül/puan kazanımı fırsatlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için BKM Express Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz


 Soru : Hangi kredi kartları ile taksitli alışveriş yapabilirim?
Cevap : 

Yapacağınız alışverişleri taksitlendirmek için Bonus, Axess, Cardfinans, Maximum, World, Asya Kart, Advantage kredi kartlarını kullanabilirsiniz. Diğer banka kartları ile taksitsiz olarak alışveriş yapabilirsiniz.


 Soru : Fiyatlarınızda hata olabilir mi?
Cevap : 

Yazılımsal, sistemsel hatalar veya tedarikçi firmalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıkları ile zaman zaman karşılaşılabilmektedir. Firmamız bu durumlarda müşterilerine e-mail telefon yolu ile haber vererek siparişi iptal
edip müşterilerine bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.


 
1-2 İleri
 
 
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 8 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 17025307

eticaret neticaret e-ticaret