Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

İade ve Değişim

ARIZA VE İADE - DEĞİŞİM

Ürün Arızalanması Durumunda

Ürünlerin Arızalanması gibi durumlar söz konusu halinde, ilk önce garanti veya servis kitapçıklarındaki yetkili servisler aranarak durumu bildirmeli ve servisin yönlendirmeleri yapılmalıdır.
Ürün arızaları servis tarafından yapılması gerekiyorsa kullanıcının yetkili servisle irtibata geçmesi gerekmektedir.
Garanti kapsamındaki ürünlere kesinlikle son kullanıcı tarafından müdahelede bulunulmamalıdır.
Ürünün faturasını bulamadığınız takdirde, faturanızın kopyasını talep edebilirsiniz.
Ürün arıza giderilmesi servisin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Servis süresi kanunda belirtilen süreyi aşmayacak şekilde yönetilmektedir.
 
İade ve Değişim

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.telepanya.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:
Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.
- Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
- Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,
- Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
- Basılı ürünler (Kitap, vb)

4. Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

5. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

6. Kurulum gerektiren ürünler mutlaka Yetkili Servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili Servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

7. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:
- Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.
- Her türlü yazılım ve programlar
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
- Tek açımlık paketlerdeki Elektronik Ürünler
- Kullanıldığı ve zarar verildiği servisimiz tarafından belirlenmiş ürünler

 
Fatura Tarihinden İtibaren 14 Gün içerisinde İade Talebinizi 02123207080 Nolu Telefon ile Telepanya yetkilisine bildirmeniz gerekmektedir.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.